S koněm k sobě aneb terapie koňmi

Kůň je ten nejlepší terapeut na světě! Pokud hledáte cestu, jak se co nejpravdivěji a nejladněji dostat k sobě, k pravdě, k vyléčení, k řešení a k míru. Tato terapie je přímá cesta ze srdce do srdce.

Více o terapii Equus locus

Jak to funguje

Jak to funguje?

Sezení nemá časový limit, někdy je vše hotové za 40 minut, někdy společně prosedíte, se svým čtyřnohým terapeutem, i dvě hodiny.

Každá terapie je velmi individuální, vše záleží na tom, jak moc se chcete o sobě dozvědět, kam až se pousnout a kam se necháte koněm zavést.

Jak to funguje
Co mi to přinese
Co mi to přinese

Pro koho je terapie určena?

Terapie je určena pro všechny, kteří jsou tomuto světu otevření a nebojí se hledat a nacházet odpovědi - ať už s koňmi máte nebo nemáte zkušenosti.

Cena terapie je 1 500 Kč. Délka sezení je vždy velmi individuální, není stanovený čas konce. Zpravidla však terapie trvá cca 1-2 hodiny. Při terapii si kůň vybírá vás a práce probíhá většinu času s koněm ze země. Pokud si to však situace vyžádá, je možné si na koně i sednout. 

Objednat

Více o terapii koňmi Equus locus

Jak je již dokázáno, koně umí vycítit a především zrcadlit pocity, emoce a nastavení lidí. Koně nás učí (i když si někdy myslíme, že my učíme je, není tomu tak). Vedou nás k naší vlastní autenticitě, celistvosti, sebe-vědomí. Učí nás být čitelní sami pro sebe i pro své okolí, vyznat se ve všech těch složitých myšlenkách, prožitcích a emocích. Terapie koňmi - equus locus staví na této moudrosti a energii koní. Koně si nás zavolají, když se jejich volání otevřeme.

Terapie funguje tak, že vám koně ukáží, jak fungujete ve vztahu k ostatním lidem, sami k sobě, jak to máte s tím co chcete. Často vás zavedou velmi jemnou formou do situací, kde překonáváte sami sebe. Dodají vám sebedůvěru, důvěru v život a přirozené plynutí věcí. Pokud při terapii opravdu otevřete svoji mysl, dozvíte se víc, než pro co si přijdete.

Jak píše Linda Kohanov v knize Tao Koně: “ Koně nám poskytují neustále zpětnou vazbu. Tato krásná zvířata nemají žádný osobní zájem na prosazení paradigmatu nátlaku. Nelze je materiálně uplatit. Nedají se ošálit sladkými slovy a sliby. Okamžitě prohlédnou sebemenší nesoulad emocí a záměrů”. Při terapii vám moji terapeuti ukáží například i to, kde tlačíte na věci moc a kde naopak málo a dají vám možnosti to ihned opravit a procítit. Ukáží vám v jakém stavu jsou vaše vztahy ať už rodinné, pracovní, milostné včetně těch pohledů sám na sebe. Při terapii koňmi se dá pracovat na všech oblastech v našem životě. Spoustu informací chodí s odstupem i po terapii. Nejedná je o jezdecký ani jiný výcvik. Při terapii se zaměřujeme výhradně na Vás, kůň je zde jako terapeut, pomocník a přítel.

Na rozdíl od hipoterapie nás v této terapii zajímá vaše osobnost v interakci s osobností koně. Kůň přináší svou nesmírnou vnímavost, soucitnost, svou emocionalitu bez posuzování, svou zakotvenost v přítomnosti. Navíc koním z neznámého důvodu na lidech záleží a zkouší to s námi znovu a znovu bez výčitek a se stále stejným bezpodmínečným přijetím.

Koně nám skrze svůj zdravý nervový systém pomáhají mnohem rychleji a účinněji dokončovat fyziologické procesy provázející trauma, stres, nepříjemné emoce a přinášejí úlevu. Pomáhají nám vidět a modelovat různé vztahové vzorce a vzorce chování a zkoušet hledat vhodnější alternativy. Je velmi těžké popsat, co vše koně v terapii dokáží, protože nás stále překvapují svým terapeutickým umem. Jsme přesvědčeni, že koně dávají pegasova křídla i terapeutickému procesu a vřele vám doporučujeme to vyzkoušet.

Objednávka

Objednávat se můžete pomocí formuláře níže, dále pak na emailu info@zivotduhy.cz, nebo telefonicky na 602 686 623.

Cena terapie je 1 500 Kč. Délka sezení je vždy velmi individuální, není stanovený čas konce. Zpravidla však terapie trvá cca 1-2 hodiny.

1.

Terapie

Terapie probíhá v Novohradských horách u Trhových Svinů a funguje tak, že vám koně ukáží, jak fungujete ve vztahu k ostatním lidem, sami k sobě, jak to máte s tím co chcete.

Nejedná je o jezdecký ani jiný výcvik. Při terapii se zaměřujeme výhradně na Vás, kůň je zde jako terapeut, pomocník a přítel.

2.

Očekávaná změna

Často vás zavedou velmi jemnou formou do situací, kde překonáváte sami sebe. Dodají vám sebedůvěru, důvěru v život a přirozené plynutí věcí. Pokud při terapii opravdu otevřete svoji mysl, dozvíte se víc, než pro co si přijdete.

Představujeme Vám naše koně!

Uva Kosmos

Uva Kosmos

Uvis je americký klusák narozený v květnu 2013. Od svých 3 let je prvním a hlavním srdcem našeho malého stáda. Nejvíc miluje, když si v ohradě povídáte a ona vedle vás může jen tak stát a naposlouchat. 

Lili Princess

Lili Princess

Lili je český teplokrevník narozený 28.července 2019. Do našeho stáda přišla už v 7 měsících. Je koník, který miluje lidi, rád objevuje a prozkoumává. A z celého ženského stáda má snad jediná vždy skvělou náladu.

Nynke

Nynke

Nyn se narodila už v roce 2004. Jak prozrazují její šediny, je to již dáma v nejlepších letech. Její charisma je však dechberoucí. Ta tajemná a vznešená co vidí hluboko do duše.

Další služby s koňmi

Jak to funguje

Zážitkové focení

Krásné autentické místo, charismatičtí koníci spolu s profesionální fotografkou? Ano, i tuhle luxusní vzpomínku si u nás můžete dopřát. Cena zážitkového focení je 3 500 Kč.   Co si, krom zážitku, odnesete? Fotografie od profesionální fotografky a skvěle strávený čas, kdy se z Vás stane hvězda nejen Hrádku. V ceně jsou služby profesionální fotografky, se zaměřením na focení koní. Dále zapůjčení Vámi vybraného koně a jeho naaranžování. K tomu všemu máte k dispozici kouzelná místa u nás a v okolí (zahrada, les, louka, rybník a pod.). V případě zájmu je v ceně i líčení. Vše bude dělané na míru dle Vašich přání a představ. Focení probíhá v Novohradských horách u Trhových Svinů.

Objednat

Jak to funguje
Co mi to přinese
Co mi to přinese

Jízda na koni

Pokud se u nás v Novohradských horách u Trhových Svinů ubytujete nebo jen pojedete kolem, je možné si domluvit svezení na koni pro vás nebo vaše děti (v kruhové jízdárně, či pro pokročilé vyjížďku do přírody).

Ceník

10 minut jízdy (na jízdárně) pro děti a začátečníky 150 Kč 45 minut (na jízdárně, na lonži) pro pokročilé začátečníky 350 Kč 45-60 minut vyjížďka do přírody (včetně čištění koně), pouze pro pokročilé 500 Kč

Objednat

Objednávka Terapie koňmi / Focení s koňmi / Jízdy na koni

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.